Започва зимното онлайн издание на фестивала "Master of Art"

Афиш
foto: Master of Art

Пълната селекция от над 30 пълнометражни и късометражни филми ще бъде достъпна между 10-и и 28-и февруари за територията на цяла  България. В специалната селекция са включени и филми, наградени в предишни издания на Master of Art.

Фестивалът за документални филми Master of Art, посветени на всички сфери на изкуството, е в навечерието на седмото си издание. В периода от 10 до 28 февруари на платформата Neterra.TV+ ще могат да се гледат над 30 пълнометражни и късометражни заглавия, включени в Master of Art. Продукциите ще бъдат достъпни онлайн по всяко време от всяка точка на страната. Селекцията от пълнометражни филми включва 10 премиерни заглавия и 10 фаворити от предишни издания, станали любими на публиката и журито.

За почитателите на седмото изкуство ще е интересно да се запознаят с кариерата на Уинстън Чърчил като филмов консултант и сценарист през 30-те години на 20 век и неговата страст към киното във филма „Чърчил и филмовият магнат“. Чрез „Сезоните в Куинси: Четири портрета на Джон Бърджър“ зрителите ще се докоснат до интимния свят на британския писател. Филмът е разделен на четири киноновели, а едната от тях е режисирана от актрисата Тилда Суинтън.

Филмът „Отвъд съвършенството: Пианистът Артуро Бенедетти Микеланджели“ повежда зрителите в света на оцелели апокрифни записи на изпълненията на големия италиански пианист, които той е наредил да бъдат унищожени.

Филмът „Полък и Полък“ разказва малко позната история за връзката на американския художник Джаксън Полък с неговия брат Чарлс Полък, останал в сянката му.

Филмът „Безименната. Историята на Жана и Бодлер“ се стреми да реабилитира тъмнокожата Жана, която е вдъхновила някои от най-красивите поеми, писани на френски език.

Селекцията от премиерни заглавия включва българския документален филм „Заветът на Борис Христов“ на младия режисьор Борис Славчев, който среща публиката със завещанието, което оставя световният бас, и с академията за български оперни певци, която той основава в Рим, Италия.

Друг премиерен български филм е „Данте и въздушното перо“ на режисьора Димитър Липовански. Лентата е посветена на фестивала за съвременно изкуство „Процес – Пространство“ и на неговия създател Димитър Грозданов.

Третият български филм, включен в зимното онлайн издание на Master of Art, е „Христо Берберов – портрет на един художник“, посветен на малко познатия български художник от края на 19-и и началото на 20-и век.  

 

 

Fuente:
http://artsofia.bg/